top of page

איך בוחרים שק איגרוף?

עודכן: 17 בינו׳ 2022

החלטתם שאתם רוצים שק איגרוף בבית או בחצר? הנה כמה דברים שיעזרו לכם למצוא את השק הנכון עבורכם.


שק איגרוף תלוי או שק עומד?


אז איזה שק הכי יתאים לצרכים שלכם? שק איגרוף עומד? אולי תלוי מהתקרה או בכלל תלוי מהקיר? ומה ההבדל בעצם ביניהם? ומה היתרונות והחסרונות השונים?


* חשוב מאוד - לפני כל קידוח בקיר או בתקרה כדאי מאוד לבדוק שאנו לא פוגעים בתשתית חשמל או מים.


נתחיל משקי האיגרוף התלויים...


שק איגרוף תלוי רצוי לתלות על קיר בטון או רצועת בטון ולא על קיר בלוקים. במידה ואין לנו נקודת בטון בקיר בדר"כ נמצא את הפיתרון על ידי תלייה של השק מהתקרה, רוב התקרות בארץ מבוטנות וניתן לתלות שק איגרוף מהתקרה על ידי הוספת שרשרת להתאמת גובה השק. למה לא לתלות שק על קיר בלוקים?

מכיוון ששק איגרוף הוא חפץ דינאמי שזז וסופג אנרגיה, התנודות של שק האיגרוף עלולות לגרום לחורים בקיר הבלוקים פשוט להתפורר ולהתרחב, משהו שעלול ליצור מצב מאוד לא נעים - המתקן והשק עלולים להתנתק מהקיר.


את מתקן התליה לשק האיגרוף יש לחבר היטב לנקודת החיבור שבחרנו, שימו לב שאתם משתמשים בעוגני חיבור מתאימים ולא סתם בברגים שבמקרה היו מונחים לכם בבית. בדיוק כמו באימונים - בטיחות מעל הכל. * בתמונה - מתקן תליה מקצועי לשק איגרוף המתחבר לקיר, למעבר לדף המוצר ליחצו על התמונה.


זיכרו שיש להתאים את מתקן התליה לשק האיגרוף. אם לקחנו שק כבד של 60 קילוגרם לדוגמא, לא בטוח שמתקן התליה שמצאנו בחנות הספורט המקומית יתאים לנו ונמצא את עצמנו עם מתקן עקום במקרה הטוב או עם שק שנפל לנו על הראש במקרה הרע...


אז איזה שק איגרוף לקנות? גדול? קטן? שק עגול? סוללה? דמעה?

כל כך הרבה צורות ומחירים...


פשוט מאוד - ביחרו שק בהתאם לדרישות הספורט שאתם מתרגלים.


שק ארוך יאפשר לכם לתרגל גם בעיטות נמוכות - כך שאם אתם עוסקים בקיקבוקס או איגרוף תאילנדי ובהנחה שאין לכם מקום או רצון לתלות מספר שקי איגרוף שונים - שק איגרוף החל מ 160 ס"מ יהיה פתרון מצויין עבורכם (שק ארוך - נקרא גם שק סוללה).


אם אתם עוסקים באיגרוף קלאסי תוכלו להשתמש כמובן גם בשק ארוך אך תמצאו שימוש טוב יותר בשקים קצרים יותר, בהנחה כמובן שמילאו אותם כהלכה עם המילוי הנכון ובצורה מקצועית, לדוגמא - שק איגרוף עגול או שק דמעה, הסיבה היא שעל שק עגול או שק דמעה קל יותר לתרגל מכות אפרקאט.


שק בצורת דמעה יכול לשמש גם את המתאגרף התאילנדי והוא נוח מאוד לתרגול ברכיים ולדמות קלינצ'.


* בתמונה - שק איגרוף "דמעה", למעבר לדף המוצר ליחצו על התמונה.החלטתם ששק איגרוף תלוי פחות מתאים לכם? מעדיפים שק איגרוף עומד?


צריך לזכור ששק איגרוף עומד ברמה טובה יעלה בערך פי 3 משק איגרוף רגיל באותה רמה. מהניסיון שלי, שקים עומדים איכותיים מתחילים בכ-2500 ש"ח, אז בהחלט צריך לקחת את עניין התקציב שלכם בחשבון.


שקים עומדים יהיו מורכבים מבסיס רחב שימולא במים או חול כדי לתת מרכז כובד נמוך ויציב, ומעל הבסיס יורכב השק. השקים משתנים באורכם וברוחבם וחלקם אף מגיעים בדמויות אדם. רצוי לבחור בשק עומד איכותי ולא להתפשר על שקים זולים כיוון שמעבר לעמידות החומר ואיכותו, אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו נאלצים להרים את השק מהרצפה בכל פעם שניתן מכה חזקה.


אז בואו ונסכם:

שק עומד - יתרונות:

- מתנייד, אם נרצה להזיז אותו למקומות שונים בבית, עם קצת מאמץ נוכל לעשות זאת.

- אין צורך בקידוח קירות או תקרה, מתאים למי שלא מתאפשר לו לקדוח בבית (שוכרים וכו'...)

חסרונות:

- מחיר, משמעותית יקר יותר משק תלוי, בערך פי 3.

- לא מתנדנד, הנדנוד של שק איגרוף תלוי עוזר לנו לעבוד על התנועתיות שלנו ועל עבודת הרגליים.

- בטיחות - עם מילוי חסר או התפשרות על טיבו, השק עלול ליפול על צידו ממכות חזקות.


שק איגרוף תלוי - יתרונות:

- מחיר- בערך שליש מחיר משק עומד באותה איכות.

- יציב ובטיחותי - עם ההתקנה הנכונה ומתקן התליה הנכון.

- מתנדנד וזז - ובעצם עוזר לנו לדמות יריב מגיב ומתנועע, גורם לנו לזוז ולשפר גם את עבודת הרגליים.

- ורסטיליות - אם תרצו להחליף סגנון שק לאחר תקופה פשוט וקל לחבר שק חדש למתקן הקיים.

- מגוון - שק ארוך, קצר, עגול, אגס, דמעה, באולינג או מים... המון אפשרויות לבחור מהן.


חסרונות:

- דורש התקנה על קיר בטון או תקרה.

- לא נייד, כמובן שאפשר במידת הצורך להוריד את השק מהמתקן ולאפסן אותו אבל בל נשכח את המשקל של השק ואת המאמץ שהפעולה תדרוש.


* בתמונה - שק איגרוף ארוך 180 ס"מ, למעבר לדף "שקי איגרוף" ליחצו על התמונה.


בכל אופן חברים, מקווה שהמאמר עזר לכם להחליט איזה שק מתאים לכם יותר. אתם מוזמנים לשלוח שאלות אם יש, תתחדשו, תיהנו, תתאמנו ותזכרו - בטיחות לפני הכל.


איציק - ONEONONE FIGHTING

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page